Co3

CO3 rozwija geofencing zgodnie z potrzebami klientów

27 września 2022
Przeczytasz ten artykuł w 3 minuty

Dzięki ciągłej komunikacji z użytkownikami platformy, CO3 może na bieżąco nie tylko wprowadzać nowe, ale także rozwijać już dostępne funkcjonalności. Na podstawie analizy zleceń typu tour, w których wykorzystywany jest geofencing zostały wprowadzone zmiany gwarantujące szybsze i dokładniejsze wprowadzanie adresów załadunków i rozładunków.

Adres korespondencyjny przedsiębiorstw zlecających transport często nie jest tożsamy z umiejscowieniem doku załadunkowego – wynika z relacji klientów CO3 oraz realizujących zlecenia firm transportowych. W efekcie czas dojazdu szacowany na podstawie danych określających moment wjazdu do obszaru oznaczonego jako korona w usłudze geofencing może różnić się od rzeczywistego. Co więcej, w sytuacji, gdy realna lokalizacja zbytnio odbiega od tej automatycznie definiowanej na mapie, zdarza się, że przybycie pojazdu na miejsce nie zostaje prawidłowo rozpoznane przez system.

Wychodząc naprzeciw klientom i przewoźnikom doświadczającym tego typu trudności, funkcjonalność geofencingu w platformie CO3 została zmodyfikowana w taki sposób, by możliwe było ręczne skorygowanie lokalizacji. Na podstawie wskazanego adresu, interfejs wyświetla zlecającemu mapę wraz z możliwością ręcznego umiejscowienia pinezki określającej dokładny punkt załadunku / rozładunku.

Dodatkowo, zmieniona korona geofencingu tworzona w formie koła standardowo ma średnicę 500 m, z możliwością dostosowania go do potrzeb poszczególnych zleceniodawców. 

Rozwiązanie przyspiesza proces podawania lokalizacji, zwiększając jednocześnie dokładność danych i eliminując problemy z niewłaściwym rozpoznaniem wzajemnej lokalizacji pojazdu i miejsca rozładunku lub załadunku.

Odwiedź nas na Targach TransLogistica w Warszawie.

Hala 1 Stoisko A8

Zarejestruj się

Visit us at the TransLogistica trade fair in Warsaw.

Hall 1 Stand A8

Register

Besuchen Sie uns auf der Messe TransLogistica in Warschau.

Halle 1 Stand A8

Registrieren