Co3

Studium przypadku firmy Seifert

18 stycznia 2021
Przeczytasz ten tekst w 10 minut

Tworzenie produktu dla określonego klienta lub branży, w większości przypadków wiąże się z pewnym ryzykiem. Można polegać na własnym doświadczeniu czy wyobrażeniu, jednak pomoc zaangażowanego użytkownika jest wręcz bezcenna.


Firma Seifert Logistics Group została klientem CO3 rok temu. Znakiem rozpoznawczym grupy Seifert jest autentyczność, elastyczność w działaniu i myślenie w skali międzynarodowej. 


Grupa Seifert specjalizuje się w kompleksowej logistyce kontraktowej, w szczególności dla branży motoryzacyjnej. Ta okoliczność dała CO3 możliwość pokazania, jak precyzyjnie i szybko reaguje na potrzeby klienta. Podczas rozmów negocjacyjnych zostaliśmy poinformowani o właśnie podpisanej umowie z nowym partnerem biznesowym. Jej zakres dotyczył realizacji transportów wraz z usługą monitoringu. Ustaliliśmy wstępnie, że jeśli uda nam się połączyć wybrane zlecenia, rozpoczniemy współpracę na większą skalę. Wyzwanie to było o tyle trudne, że był piątek, a zlecenie rozpoczynało się tego samego dnia. Stanęliśmy na wysokości zadania, po 3h przewoźnik miał już swoje konto na platformie CO3, a Seifert mógł je od razu monitorować. 

Przedstawiona sytuacja wskazuje na bardzo dobrą, relacyjną i opartą na zaufaniu współpracę pomiędzy firmą Seifert a swoimi podwykonawcami. Obecnie 100% floty podwykonawców zakontraktowanej do monitoringu współpracuje stale z Seifert Polska, a ta dysponuje wglądem do floty podwykonawców 24/7, oczywiście za ich wyraźną zgodą.

Poza nowym klientem i stałą współpracą firma CO3 zyskała tzw. “heavy-usera” (tzn. zaangażowanego użytkownika aktywnie i regularnie używającego produktu), który dzieli się pomysłami na usprawnienia platformy CO3. Pracownicy firmy Seifert przekazują regularny feedback i biorą udział w sesjach badawczych, a tym samym mają duży wpływ na kształt rozwiązania CO3.

Korzystając z platformy CO3 w bezproblemowy sposób zarządzamy transportem naszych klientów. Dzięki stałej dostępności floty przewoźników, możemy zarządzać pustymi przebiegami i szybko reagować na wszelkie nieprzewidziane sytuacje.

Arkadiusz Pilarski, Team Leader działu transportu Seifert Polska

Z marketingowego punktu widzenia należy nam zdecydowanie polecić współpracę z CO3, ze względu na widoczność i promocję naszej marki.

Ilona Urbańczyk, Specjalistka ds. Marketingu Seifert Polska

Z firmą Seifert Polska moją pierwszą współpracę zacząłem około 7 lat temu pracując jeszcze w innej organizacji. Patrząc na dynamikę działania, innowacyjność oraz znakomitą współpracę Seifert był jednym z pierwszych miejsc które odwiedziłem po otwarciu CO3.Nie pomyliłem się. Od ponad roku mamy bardzo dobrą i rozwijającą się współpracę która stanowi wartość dodaną dla obu stron.

Paweł Tronina, Dyrektor Zarządzający CO3